Romy házíme do stejného pytle aneb zločin roma a zločin čecha

15. června 2013 v 17:00 | Shyinea z Poličky |  Denní žvásty
Dnes oslavuje naše město narozeniny a na oslavách se nachází spoustu romských příslušníků. Nachází se tam více romů než neromů. Dokonce zde zatančila i romská dívčí skupina. Naše město je z větší poloviny obydleno romskými spoluobčany než neromskými občany.
Je to problém nebo ne?
Otázka je, kdo je to vlastně rom? Protože existuje mnoho typů romů, tak jako existuje mnoho typů "bělochů." Spoustu romů vlastní drahé auto, dům a může si dovolit o hodně více než průměrný bílý občan.
Dalo by se říct, že srovnáme-li průměrného bílého občana a průměrného romského občana, na žebříčku životním zvítězí průměrný bílý občan.
Ovšem někdy jsou zde nadprůměry a podrpůměry. Znám spoustu bílých lidí, kteří se dají evidovat jako "nějaké-to-vepřové-tam-v-bahně" a pár romů, kteří se mají jako to prase v žitě.
Znám romy, kteří neustále řvou: "Diskriminace! To je rasismus!" a přitom jim v podstatě nikdo nic nedělá. Prostě jen nechceme vydělávat na to, abychom živili romy, kteří jsou líní uživit se sami. Naopak bílý lidé často řvou: "Vecpali se sem a my je živíme! Ať si jdou pracovat, my taky musíme, abychom zaplatili účty!"
Hm... čí strana je v právu?
Záleží to na spoustě věcech. Romům v zásadě nikdo nevěří, protože si to u nás slušně řečeno podělali. rabují, kradou, mlátí a znásilňují. Ale všimli jste si někdy, že když v televizi uslyšíte, že dívku znásilnil mladý rom, řeknete si: "No jo, cigáni, špinaví," ale když dívku znásilní mladý bílý muž, řeknete si: "To je ale psychopat hnusný." Vidíte ten rozdíl mezi reakcemi? V prvním případě jste ihned nadhodili, že dotyční je rom a tím se to vlastně všechno vysvětluje. Hodili jste ho do pytle a šlus. V druhém případě jste se zaměřili na člověka. Nikoli na rase či barvě pleti. Zaměřili jste se na konkrétního člověka a ten konkrétní člověk je úchyl, ten konkrétní člověk je hnusný psychopat. Narozdíl od muže číslo jedna, který je prostě rom a když je rom, tak je to prostě úplně normální někoho znásilňovat, naprosto denní chleba.
Češi jsou pokrytci.
A to mi nevyvrátíte. My se prostě díváme na to, jak člověk vypadá a jestli má barák, auto, nebo bazén. A jakmile někdo nemá to, co my považujeme za normální nebo za průměrnost (např. počítač), řekneme si, že je to nějaká socka a tím pádem je hned špinavý, neslušný, nechutný a bůh ví co ještě.
Jsme pokrytci i ohledně romů. Rom je prostě rom a automaticky je to nechutný odpad, který byste nejraději vyklidili ze země. Ano, romové jsou skutečně problémoví, mají na příčinu spoustu zločinů ... to víme všichni.
Ale to nic nemění na tom, že to jsou lidé jako my a to, že je házíme do pytle: ten je rom a ten je čech, je špatné. Chápu důvody všech lidí, protože romové způsobili spoustu obtíží a musíme na ně platit a tak podobně. A koneckonců, můžou si za to sami, měli se chovat slušně a my bychom na ně pohlíželi líp.

A CO SI O ROMECH MYSLÍTE VY?


Trailer na film Bastardi, obrázek nahoře je od idnes zpráv (upraven).
 


Komentáře

1 Ann Taylor | Web | 15. června 2013 v 18:11 | Reagovat

Jsem ještě ve zprávách nečetla, že by něco udělal "rom". Vždycky to byl "mladík". Ale kdyby měli popsat neroma, tak tam napíšou, že je to běloch. Úplně klidně.

2 Shyinea z Poličky | Web | 15. června 2013 v 18:59 | Reagovat

[1]: Já jsem naopak ve zprávách viděla, že popisujI velmi často: romský mladík nebo mladý rom. Je jasně, že lidě chtejí vědět, kdo udělal ten zločin, přijde mi ale, že tak bývají ujišťováni, např. Áha, to je rom, take to je ůplně normální. Spousta lidí se dívá na zprávy a když se tam řekne, že to byl rom, mávnou rukou a řeknou si: To všechno vysvětluje. Vždyť je to rom.
Romové jsou jedna velká kapitola sama o sobě.

3 Ann Taylor | Web | 15. června 2013 v 19:47 | Reagovat

[2]: Já ale zprávy čtu. Nedívám se na ně. Televizní snaha šokovat a novácká žumpa jsou nestravitelné. A i zprávy na internetu jsou často účelové.

4 Shyinea z Poličky | Web | 16. června 2013 v 12:17 | Reagovat

[3]: To máš určitě pravdu, Ann Taylor :)
Myslím, že je velký rozdíl mezi zprávami v televizi a zprávami čtenými :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama