O učení japonštiny

5. června 2013 v 16:58 | Shyinea z Poličky |  Denní žvásty
Japonština je velmi těžký jazyk a vězte, že učení se japonštiny není žádný med. Vím o tom své, protože se japonštinu učím již několik měsíců. Rozhodla jsem se tak na základě dobrého podvědomí o japonském jazyce, také vím, že se jazykem často mluví v asijských zemích a také vím, že když nechci, aby mi někdo rozuměl, tak mluvím japonsky. Učení jsem začala velmi důležitým prvkem: PÍSMO. Písmo je totiž to nejdůležitější, co musíte znát. Když neumíte písmo, nevíte nic. Nemůžete přečíst text a tím pádem se učit. Věřte, že sedět nad textem a každé písmenko vyhledávat v knížce nebo na papíře, to není moc dobré a za pár dní vás takové hledání omrzí. Naučit se písmo je tedy základ. Já jsem se písmo naučila teprve nedávno, byl to běh na dlouhou trať, ale teď věřím, že už to bude lepší. Každý den jsem si psala kvízy na následující dny, abych si zopakovala písmo a každý den jsem se učila tři až pět písmen Hiragany.
A právě včera jsem narazila na vlemi užitečnou stránku, jejíž jméno je Erin's Challenge, která učí jak japonštinu, tak zároveň kulturu japonska. Je celá v angličtině, ale já jsem celkem zběhlá, takže tomu rozumím. Stránka vyučuje prostřednictvím videí, ale i her a kvízů. Celým výukovým programem nás provází jistá Erin, která je výměnnou studentkou a my sledujeme její osudy. Dále jsou tam i gramatické tabulky a výukové prográmky...
Když se navíc zaregistrujete, získáte řadu výhod, jako třeba unikátní hru Nihongo Guest, ve které simulujete život v Japonsku. Můžete si taky vytvořit svého avatara a vést si záznamy o videích, hrách a kvízech, které jste úspěšně zvládli a také si můžete nechat měřit svůj pokrok. A teď to nejlepší: VŠECHNO JE TO ZDARMA! Takže, japonskofilové, jděte do toho!

Avatar je od Freezy, za což jí velmi děkuju...

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama